تولید و پخش فرش ماشینی کاشان

09131629159

۴ مطلب در مرداد ۱۳۹۷ ثبت شده است

حدود نیم قرن است که از تلوید اولین فرش ماشینی در ایران می گذرد و تا کنون تعداد کارخانه های تولید کننده آن از مرز 1000 گذشته است. کارخانه های قدیمی تر برند شده و تولیداتشان افزایش یافته و برخی هم به چند برند مختلف تقسیم شده اند. بسیاری از سرمایه گذاران کشور هم در این صنعت سرمایه گذاری کرده اند و تبدیل به برترین تولید کننده های فرش ایران شده اند.
ابتدای تولید فرش ماشینی در ایران محدود به فرش هایی با طرح و نقشه ساده و دستگاه بافندگی دستی یا نیمه دستی بود. امروزه تمام دستگاه های بافندگی تمام اتوماتیک شده اند. کیفیت و رنگبندی و تنوع طرح و نقشه در فرش ها هم افزایش قابل توجهی یافته است و تولید فرش ماشینی در انواع فرش 1200 شانه، فرش 1000 شانه، فرش 700 شانه، گلیم فرش و گبه، فرش فانتزی عروسکی، انواع تابلو فرش و پشتی فرش و... در حدی گسترش یافته که یک رقابت گسترده در حوزه تولید و فروش هم ایجاد نموده است که نتیجه آن عرضه انواع فرش ماشینی با تنوع بیشتر و قیمت مناسب تر می باشد.
البته قیمت محصولات نسبت به گذشته افزایش قابل توجهی داشته که علت آن هم بالا تر رفتن کیفیت تولید و همچنین تورم موجود در کشور می باشد. اما به صورت کلی دسترس پذیری فرش ماشینی برای همه مردم کشور بیشتر شده، زیرا علاوه بر فروشگاه فرش ماشینی در شهرستان های مختلف، سایت های متعدد اینترنتی هم ایجاد شده اند که به شکل خرید آنلاین فرش، آن را عرضه نموده و امکان خرید مستقیم از درب کارخانه را برای همه مصرف کننده ها فراهم نموده اند.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ مرداد ۹۷ ، ۱۷:۰۹
علی رحمتیان

ایران یکی از کشور های غنی و بزرگ در حوزه صنایع دستی محسوب می شود و این صنایع دستی در حوزه های مختلف وجود دارند، معروف ترین آن را می توان فرش و گلیم دستباف، گبه سنتی و تابلو فرش دستباف نام برد که در جهان شناخته شده هستند و سال های سال است که فرش ایرانی در جهان محبوب شده و طرفدار دارد. قوی بودن صنایع دستی در حوزه فرش و تابلو فرش موجب شده تا صنعت فرش ماشینی هم در این مسیر گام برداشته و با الهام از دستبافته های اصیل ایرانی اقدام هب تولید فرش های مشابه نماید. قیمت مناسب فرش ماشینی، سرعت بالای تولید آن و راحتتر بودن ایجاد تنوع در طرح و نقشه و رنگبندی موجب شده تا در حوزه صادرات هم در صنعت فرش ماشینی قوی شویم. انواع فرش 1200 شانه ایران، فرش 1000 شانه، فرش 700 شانه و انواع دیگر کفپوش های مرتبط با این صنعت در حوزه فروش داخلی و صادرات بسیار موفق هستند.

علاوه بر فرش دستباف، صنایع دستی دیگری چون معرق، چوب و بافت کلاه های سنتی و... هم در زیر مجموعه صنایع دستی ایرانی هستند که مورد توجه مسافران خارجی در ایران هستند. البته قدرت این محصولات به اندازه فرشش دستباف و فرش ماشینی ایرانی نیست، ولی در نوع خود بی نظیر بوده و طرفداران زیادی هم دارند. فرش 1200 شانه که از نظر ظاهری مشابه فرش های دستباف ابریشم نازک و ظریف است محبوب خریداران اروپایی است و فرش های دیگر هم در کشورهای عربی پرفروش هستند. در داخل ایران نیز، در فروشگاه های فرش و همچنین سایت خرید آنلاین فرش که بسیار متنوع و گسترده هستند می تواند انواع زیادی از این تولیدات را تهیه نمود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ مرداد ۹۷ ، ۱۷:۲۶
علی رحمتیان
یکی از دغدغه اساسی بانوان در چیدمان منزل ایجاد یک همانگی و هارمونی مناسب بین وسایل منزل است که هم یک کار زمان بر است و هم نیاز به صرف هزینه و انرژی زیادی دارد. اینکه چه پرده ای برای پذیرایی خریداری کنیم تا با مبلمان و فرش همانگی داشته باشد یا رنگ میز تلویزیون با سایز وسایل مجاورش به چه صورت هماهنگی داشته باشد همگی می تواند در نهایت در ظاهر کلی منزل و رنگبندی کلی فضای خانه تاثیر گذار باشد.
همه ما نسبت به تاثیر نوع رنگ ها بر روحیه اعضای خانواده ازلاعا کامل داریم و لازم است هر خانواده ای با توجه به سبک زندگی، میانگین سنی افراد خانواده و سایر عوامل وابسته رنگبندی مناسبی را برای چیدمان انتخاب کند.
در انتخاب وسایل هم باید دقت لازم شود تا علاوه براینکه از لحاظ کیفیت و ماندگاری، اقتصادی بودن هزینه آن محصول خوبی خریداری می شود، از نظر روانشناسی رنگ هم بر سلامت روانی اعضای خانواده تاثیر مثبت داشته باشد.
اکر به فضای خانه خود نگاهی بیندازید حتما چیزی که بیشتر از سایر وسایل در نظر شما جلوه می کند فرش است. فرش در واقع بخش اعظم آن کف خانه را پوشش می دهد و علاوه بر ایجاد گرما، لطافت؛ زیبایی خانه را کامل می کند. فرش ماشیی انواع مختلفی دارد و می توان از این میان به فرش 1200 شانه که زیبایی و ظرافت آن زبانزد است اشاره نمود و فرش های 1000 شانه و فرش 700 شانه هم که قیمت مناسبی دارند هم در این زیر مجموعه قرار می گیرد. البته تنوع تولیدات امروزی بسیار زیاد شده است که از حوصله این بخش خارج بوده و ما شما را به سایت فرش پرسان پارس را که در بالا روی فرش 1200 شانه به آن لینک شده است برای کسب اطلاعات کامل تر ارجاع می دهیم.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ مرداد ۹۷ ، ۱۴:۳۸
علی رحمتیان

همانطور که می دانید شرکت های زیادی در ایران مشغول فعالیت در حوزه تولید انواع فرش ماشینی هستند و مدل های زیادی از این محصولات را در بازار می توانیم مشاهده کنیم. انتاخب فرش خوب برای چیدمان دغدغه همه ما در هنگام خرید است و لازم است برای تریبب و هارمونی خوب بین سایر وسایل منزل و فرش دقت لازم را داشته باشیم و کمی هم از روانشناسی رنگ مطلع باشیم.

فرش 1200 شانه همانطور که از نامش پیداست مدل جدیدی از فرش ماشینی است که تعداد شانه های بالا و تراکم بیشتر نسبت به تولیدات قبل دارد و این موضوع باعث شده ریزبافت تر و زیباتر هم جلوه کند. این مدل فرش به دو صورت فرش 1200 شانه معمولی و همچنین فرش گل برجسته در کارخانه های فرش کاشان تولید می شود. اینکه چه فرشی برای چیدمان منزل استفاده کنیم به سلیقه ما و اطلاعات ما در زمینه روانشناسی رنگ وابسته است. اما اگر اطلاعات شما در این حوزه کم است می توانند با کارشناسانی که در این حوزه فعال هستند و در زمینه فروش فرش ماشینی و یا در حوزه دکوراسیون و چیدمان منزل فعالیت دارند کمک بگیرید تا علاوه براینکه یک محصول با کیفیت و خوب به شما معرفی می کنند، از نظر زیبایی و تناسب آن فرش با منزلتان هم خیالتان راحت باشد و خیلی زود از آن دلزده نشوید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ مرداد ۹۷ ، ۱۳:۲۳
علی رحمتیان